Żłobek i przedszkole Filemon      Śledź nas:

Image Alt

Adaptacja

  /  Adaptacja
Adaptacja dziecka w żłobku Filemon

Adaptacja dziecka zależy od Rodziców i Nauczycieli, zapraszamy do przyjścia rodzica z dzieckiem do żłobka w każdej chwili. Wraz z opiekunką dokładnie pokażemy dziecku żłobek: sale, ubikacje, kąciki zabaw tak by czuło się w danym miejscu bezpiecznie.

Każde dziecko przynosi ze sobą inne doświadczenia, nawyki, marzenia. W żłobku styka się z wymaganiami i granicami. Dzieci w różny sposób okazują swoją tęsknotę, nie tylko płaczem, brakiem apetytu czy brakiem chęci leżakowaniu. Obserwujemy Twoje dziecko, o każdych napotkanych trudnościach informujemy Rodziców. Podchodzimy do dziecka indywidualnie.

Dajemy dziecku i rodzicom czas by przystosowało się do systemu funkcjonowania żłobka. Bardzo pomocne w tych sytuacjach jest monitoring on-line, w każdej chwili mogą państwo podglądać dziecko i sposób w jaki funkcjonuje żłobek.

Wyprawka do żłobka
  • Uniwersalne ubranko na zmianę: Mamo powinnaś zostawić w żłobku dwa komplety ubranka dla dziecka, na wypadek gdyby ubrudziło się lub zmoczyło.
  • Buciki: Jeśli Twój maluch już chodzi, potrzebne mu będą także buciki na zmianę. Zwróć uwagę, aby ich podeszwa nie była śliska, co zmniejszy ryzyko bolesnych upadków. Jeśli chcesz aby dziecko chodziło jedynie w skarpetkach dla Nas nie ma żadnego problemu.
  • Poduszka i kołderka: Pamiętaj o poduszce, kołderce lub kocyku, poszewkach na nie oraz prześcieradełku (najlepiej z gumką).
  • Pieluchy: Rodzice powinni dostarczyć do żłobka zapas pieluch dla dziecka.
  • Przybory do mycia zębów: Zaopatrz maluszka także w zestaw do mycia zębów: szczoteczke, pastę.
  • 2 butelki: Zostaw w żłobku podpisane dwie butelki, jedną na mleko (jeśli dziecko pije mleko), drugą do picia np. herbaty. Jeśli dziecko nie pije już z butelki, możesz kupić dla niego kubeczek np. niekapek.
  • Smoczek: Smoczek w żłobku pomaga uspokoić i uśpić dziecko. Dotyczy to zwłaszcza młodszych maluchów.
  • Przytulanka: Możesz zostawić w żłobku ulubioną przytulankę dziecka. Będzie czuło się raźniej, zwłaszcza podczas pierwszych wizyt w żłobku.