Żłobek i przedszkole Filemon      Śledź nas:

Podstawowe informacje dla rodziców przedszkolaków

Przedszkole to kolejny etap w rozwoju Państwa dzieci. Niesie ze sobą wiele niezmierzonych korzyści, jak i nowe obowiązki, z którymi dziecko będzie się zmierzać. Na tym etapie pomoc Państwa, jako rodziców jest nieoceniona, dlatego wraz z wykwalifikowanymi pracownikami przedszkola będziemy dbać o rozwój, wychowanie i kształcenie dziecka.

Grupa przedszkolaków będzie prowadzona przez nauczyciela głównego oraz pomocy nauczyciela. Bardzo prosimy, aby wszystkie pytania dotyczące przebiegu rozwoju dziecka oraz innych aspektów związanych z pobytem dziecka w placówce kierować do nauczyciela głównego. Natomiast sprawy finansowe oraz prawne konsultować z Dyrektorem.

Godziny otwarcia placówki

Nasza placówka otwarta jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00-18:00

  • W wakacje przedszkole oraz żłobek również są czynne w godzinach 7:00-18:00
  • Wyjątek stanowią dni ustawowo wolne od pracy i święta.
  • W wigilię i sylwestra czynne od 7:00-14:00
Placówka gwarantuje prowadzenie zajęć zgodnie z postawą programową, za pomocą różnych narzędzi i materiałów dydaktycznych. Niezbędne do tego są;
Karta pracy

Karty są finansowane przez Dyrekcje placówki i wydane przez wydawnictwo MAC. Dodatkowe informacje o kartach pracy mogą Państwo znaleźć pod linkiem;

https://www.mac.pl/edukacja-przedszkolna/olek-i-ada-przedszkole#atuty

Tablica interaktywna

Tablica, która będzie wykorzystywana tylko i wyłącznie do działań edukacyjnych. Ma ona na celu wprowadzić nową, jakość w kształceniu i pozwala poznać dziecku to, czego nie może zobaczyć w rzeczywistości. Jest niezmiernie pomocnym narzędziem pracy, a bardzo atrakcyjnym dla Przedszkolaków.

Wyposażenie sal przedszkolnych

Dzieci mają dostęp do nowych edukacyjnych zabawek. Powstały takie miejsca, jak kącik konstrukcyjny/ czytelniczy/ logiczny oraz kącik gdzie dziewczynki oraz chłopcy mogą ponieść się zabawom tematycznym.

Narzędzia dydaktyczne przygotowywane przez nauczyciela

Oprócz stałych elementów w placówce nauczyciel będzie prowadził zajęcia z a pomocą przygotowanych przez siebie materiałów w celu osiągnięcia jak największych korzyści wychowawczych i edukacyjnych.

W związku z powyższym kierujemy prośbę do rodziców, aby przestrzegali poniższych zasad, które przyczynią się do efektywnej współpracy;
  1. Prosimy informować o każdej nieobecności dziecka na numer, który zostanie Państwu podany.
  2. Informować nauczycieli o stanie zdrowia dziecka oraz innych kluczowych informacji dotyczących jego rozwoju.
  3. Aby wkraczać z dziećmi w kolejny etap samodzielności prosimy, aby rodzice ograniczali korzystanie z pampersów do minimum i pracowali nad całkowitym
    ich wyeliminowaniu.
  4. Zajęcia dydaktyczne będą odbywać się z godnie z ramowym planem dnia w związku, z czym prosimy o przyprowadzanie dzieci punktualnie.
  5. Poniedziałek jest tzw. „ Dniem Zabawki” dlatego zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby tylko w ten dzień przedszkolaki przynosiły swoje zabawki do placówki, ma to na celu wkraczanie w świat samodzielności i przestrzegania nowych reguł.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.